Nacionalni projekt E-medica i u našoj školi!

Autor: Vlatka Ignac, 13. 11. 2017.

Medicinska škola „Ante Kuzmanića“ iz Zadra pokrenula je 2005.godine ovaj nacionalni projekt,uz direktnu podršku svih ravnatelja hrvatskih zdravstvenih škola. Iako se radi o učenicima srednjih škola , ove godine ponuđeno je našoj školi da sudjeluje u projektu. Sudjelovati će učenici drugih razreda na temu Prevencija oralnog zdravlja.

Program rada sastoji se od tri koraka.Prvi korak je već realiziran, 7.11.2017.

Naše učionice toga dana posjetile su Sonja Šare,dipl.ms-nastavnica zdravstvene njege pri Medicinskoj školi u Zadru i njezine dvije učenice,Katarina Martinović i Valentina Selihar.

Zadatak prvog dijela bio je „snimanje“ stanja zubiju u naših mališana.Gđa.Sonja i njezine učenice su vrlo strpljivo i smireno pogledale u ta mala usta i utvrdile ima li karijesa, je li plak tvrdi ili meki,koliko puta dnevno peru zube, kada su zadnji put bili kod zubara……

Slijedeći korak biti će u prosincu i siječnju kada će nas ponovo posjetiti i vidjeti da li je došlo do kakvih promjena u usnoj šupljini.

U trećem koraku biti će edukacija za učenike,izrada slikovnice i sličnih prigodnih materijala , a sve na temu oralnog zdravlja.

Rezultati ovog projekta biti će realizirani na danima E-medice u ožujku 2018.

Nositeljica projekta je Višnja Vuko, prof.biologije.

Veselimo se ponovnom susretu i želimo da ih bude što više.

Elza Nadarević Baričić

« Prosinac 2018 »