Obavijest o dopunskom radu
dopunski rad 2017.docx

Obavijest o predmetnim ispitima
Predmetni ispiti obavijest.doc

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

OBAVIJEST O PODJELI SVJEDODŽBI

30.06.2017.  podjela svjedodžbi učenicima 1.-7.razreda

- Mš 8.00 smjena putnika

- Mš 10.00 smjena neputnika

- Pš Bok. 8.00h - 2.ab, 9.00h-1.ab, 10.00h-3.ab, 4.

- PŠ Polj., Drač., Žer. – 8.00h

5.07.2017.  U 10 .00 SATI SVEČANA PODJELA SVJEDOŽBI ZA UČENIKE OSMIH RAZREDA U HOLU ŠKOLE

ZBOGOM UČITELJU, PRIJATELJU I KOLEGA

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

IZLOŽBA SLIKA PROFESORICE EMINE

Autor: Vlatka Ignac, 1. 10. 2016.

U srijedu 21. rujna 2016.godine, otvorena je samostalna izložba naše učiteljice likovne kulture, Emine Mijatović.

Premda je Emina profesorica likovne kulture, dvadesetak godina se aktivno bavi slikarstvom. U početku se izražavala u tehnici ulja na platnu, a gotovo petnaest godina radi u tehnici akvarela.

Eminini motivi su dijelovi vanjskoga prostora sa pripadajućim građevinama i motivima, poput brodica, stabala i živih bića.

U novije vrijeme kao motiv se javlja i vjetrenjača iz stilskog razdoblja baroka, koja svojim oblikom i bojama ne ostavlja niti jednoga promatrača ravnodušnim.

Eminine slike nastale su kao osvrti i uspomene na krajeve koje posjećuje. Prema nazivima izloženih slika možemo izdvojiti Zaton, Nin, Ražanac, Zadar, Olib, Ošljak, Skradin, Texel, Delft, itd.

U predgovoru kataloga izložbe, Indira Denaro, povjesničarka umjetnosti, ističe: „To su putopisne crtice, najčešće slikane „in situ“ sa tendencijom zaustavljanja određenog trenutka i prenašanja na papir.“ Što znači da Emina najčešće svoje motive crta i slika na samome mjestu u otvorenom prostoru.

U izuzetno vedrom ozračju među okupljenim prijateljima i kolegama u lapidariju Muzeja ninskih starina Nin, izložbu su otvorili direktorica ureda Turističke zajednice Grada Nina, gđa Marija Dejanović i kustos Muzeja ninskih starina Mate Radović, dipl. arheolog.

Mješovita školska pjevačka klapa „Skulari“ uljepšala je večer svojim nastupom.

Izložbu možete razgledati do 15.listopada u vremenu od 9 do 14 sati.

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Lipanj 2017 »