OBAVIJEST RODITELJIMA IZDAVANJE POTVRDA ZA SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

OD MASLINE DO MASLINOVOG ULJA

Autor: Vlatka Ignac, 8. 11. 2016.

Naši učenici  proteklih dana neumorno su brali masline u školskom masliniku, a često se povela priča kako se dobiva dragocjeno ulje iz tih malih plodova.

Da bismo pojasnili kako se iz ploda masline prerađuje ulje , a poznato je da djeca bolje pamte vizualne doživljaje,  jučer ujutro smo se uputili   do obiteljske uljare Nadin, uključujući  učenike  2.e  razreda i naše zadrugare. Putem su pričali kako su i sami pomagali baki, djedu, tati i mami brati masline.

Učenici  su bili  iznenađeni kad su vidjeli puste vreće s maslinama ispred same uljare. Gospodin Vrsaljko, vlasnik  uljare  proveo je djecu kroz pogon. U uljari su upoznali cijeli proces proizvodnje maslinova ulja: čišćenje ploda masline od grančica i lišća, pranje te mljevenje i filtriranje. S nestrpljenjem su iščekivali da prve kapi ulja poteku u pripremljenu posudu.

Pažnju im je zaokupila „cijev“ kroz koju ulje protječe u veliki odjeljak. Svi su se znatiželjno zavirili da vide koje je boje i gustoće.
Domaćini su nam objasnili kako  otpadni materijali  odvoze na daljnju preradu proizvodnje prirodnog gnojiva. Djeca su rekla da od prirodnog gnojiva masline bolje i brže rastu i daju više maslina!

Nakon posjeta pogonu prerade maslina, uputili smo se i u kušaonu maslinovog ulja. Mi odrasli, učiteljice Marija, Emina i Dušanka, te vozač Dragan prvi put smo u takvom prostoru gdje se degustira ulje, a uz to vidjeli smo i  brojna priznanja obitelji Vrsaljko za kvalitetu vlastitog ulja. Djeca su bila počašćenja sokićima, keksićima, baš ono što vole.

Bila je to jedna krasna i vrlo poučna terenska nstava.

Zahvaljujemo  članovima obitelji Vrsaljko na gostoprimstvu!

Slike pogledajte ovdje

Učiteljice:

Marija Ledenko i Dušanka Dujić

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Kolovoz 2017 »