OBAVIJEST RODITELJIMA IZDAVANJE POTVRDA ZA SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

ODGOVORNO SPOLNO PONAŠANJE

Autor: Vlatka Ignac, 17. 11. 2016.

U nastavnom planu i programu biologija - osmi razred, uči se o reproduktivnom sustavu. Da bi naši učenici bili  bolje educirani o važnost odgovornog spolnog ponašanja,  u utorak, 15. studenog  gost predavač našim osmašima  bio je dr. Luka Matak, ginekolog.

Jednako kao što dijete fizički napreduje, uči sve više riječi, iskazuje sve više osjećaja, pokazuje zanimanje za različite stvari, usporedno s tim spolno se razvija. Spolnost je normalan i zdrav dio ljudskog života, koji počinje rođenjem i nastavlja se tijekom života.

Predavnje nije bilo klasično izlaganje pred učenicima, nabrajenje činjenica, već je predavač nastojao uključiti učenike u diskusiju, a u čemu je  uvelike i uspio.  Postavljali su brojna pitanja, a isto tako su  iznosili  svoja dotadašnja saznanja, te komentirali.

Bilo je to vrlo poučno predavanje koje je obuhvaćalo brigu za vlastito zdravlje, a naglašeno je kakve sve posljedicama  izazivaju spolno prenosivie zarazne bolesti.

Pripremila: Dušanka Dujić, uč. biologije

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Kolovoz 2017 »