OBAVIJEST RODITELJIMA IZDAVANJE POTVRDA ZA SUFINANCIRANJE UDŽBENIKA

Obavijest o upisu u produženi boravak

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

5.a razred- terenska nastava – farma DAR - MAR

Autor: Milan Troskot, 8. 12. 2016.

Dana 2.prosinca u pratnji učiteljice  Dušanke Dujić i knjižničarke Irene Stojanov krenuli smo našim školskim autobusom na farmu Dar-Mar. Svi smo bili prilično uzbuđeni.

Na farmi nas je dočekao vlasnik, gospodin Damir Štulina. Svakome od nas dao je zdjelicu kukuruza kojim smo hranili magarce. Bilo ih je jako puno! U početku smo se malo bojali, ali ubrzo smo shvatili da su magarci dobronamjerne životinje i da nam neće ništa nažao učiniti. Posebno nas se dojmio najmanji magarčić kojega smo hranili kukuruzom iz ruke, slikali se s njime, a on je sve strpljivo podnosio, kako to magarci već rade. Iznenadili smo se kako su magarci snažne i izdržljive životinje. Gospodin Štulina objasnio nam je koliko se već dugo bavi ovim poslom koji  traži svakodnevno odricanje, rad i žrtvu.

Poveo nas je i u štalu da vidimo tek rođenog  magarčića koji nije bio vani. U štali je bilo malo gađanja sijenom, malo upadanja u sijeno…uglavnom, bilo je puno sijena.

Po dvorištu su slobodno trčkarale kokoši, patke, poneki zečić…

Na kraju posjeta, gospodin Štulina donio je na degustaciju magareće mlijeko koje je jako zdravo i liječi puno bolesti zato što podiže imunitet.

Učenici 5.a razreda

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Kolovoz 2017 »