Izvannastavna aktivnost učenika viših razreda

Mali keramičari su  skupina učenika viših razreda motivirani radom u glini. Okupljaju se u učionici likovne kulture, petkom od dvanaest do četrnaest sati. Voditeljica skupine je Emina Mijatović. Učenici oblikuju uporabne predmete i reljefe koje nakon sušenja i pečenja u namjenskoj peći, premazuju različitim glazurama. Učenički radovi se, uz proizvode ostalih sekcija zadruge, izlažu prilikom predstavljanja Učeničke zadruge " Maraška". Sredstva dobivena prodajom predmeta koriste se za nabavu materijala i alata za rad. U skupini vlada vedro ozračje jer učenici komuniciraju i surađuju, a  pri tom izražavaju stvaralačke sposobnosti i kreativnost. U prilogu su neke fotografije proizvoda u različitim fazama rada.

imagecompressor.zip

Popis postojećih albuma: