Šuma predložena za državno natjecanje!

Autor: Irena Stojanov, 2. 3. 2016.

Nakon uspješnog sudjelovanja na gradskoj smotri Lidrano 2016.učenici 4.A razreda pozvani su na županijsku razinu natjecanja. Ovaj put nismo bili tako uzbuđeni kao kada smo išli na gradsko natjecanje. Vjerojatno zato jer smo već onda dobili potvrdu da su naših devet minuta koliko traje nastup, jako dobro pripremljeni i uvježbani.

Radilo se jako puno, odabir teksta, dramatizacija, odabir malih glumaca, kostima, glazbe…..punoooo sati vježbanja.

Ovaj put smotra se održavala u Kazalištu lutaka Zadar. Pravo mjesto za  male glumce. Okupljanje je počelo već oko osam sati. Škola domaćin bila je Sv.Filip i Jakov. Potrudili su se i pripremili zabavni program prije samog početka natjecanja. Kako je to županijsko natjecanje bilo je djece iz svih krajeva ,Obrovac, Starigrad, Gračac…Konkurencija je bila velika.

Mi  smo izašli na pozornicu bez treme, sa puno volje da se predstavimo najbolje što možemo.

I uspjeli smo. Odmah po završetku predstavljanja slijedio je okrugli stol gdje je stručno povjerenstvo iznosilo svoja mišljenja o viđenom. Kritike i savjeti su bili dobronamjerni i vrlo stručni s obzirom da su to profesionalni glumci.

Nakon usmenih „ocjena“ državni povjerenik predlaže sudionike za državno natjecanje.

Nismo mogli vjerovati kada smo čuli rečenicu-Predlažem OŠ Bartula Kašića  i njihov dramsko- scenski nastup ŠUMA.

Kakva je to sreća za nas! A zapravo i nije samo sreća, nego jako puno rada i truda i dokaz da se jedino radom može doći do rezultata.

A tko su mali šumari? To su sve učenici 4.a razreda, Toni Božanić, Tia Medić, Josip Damjanić,Malini Leventić, Maja Kolanović , Ecija Tudorović i njihova učiteljica Elza Nadarević-Baričić.

Sretno im dalje !