Prvaši u Kazalištu lutaka Zadar!

Autor: Irena Stojanov, 21. 11. 2016.

Bio je ovo naš prvi „izlazak“ iz škole. S obzirom da smo prvi razred trebalo je malo vremena da se priviknemo na školu, da naučimo neka pravila ponašanja, da malo narastemo i da tek onda krenemo i van naše učionice.

Odlazak u nama drago kazalište bio je prava prilika da vidimo jesmo li svladali te prve školske korake.

Dobili smo poziv za lutkarsku predstavu Pinokio. Priča je to o nama poznatom drvenom lutku koji ima dugi nos.

Odlučili smo ići pješice jer hodajući dosta toga  i učimo. Tako smo ponovili prometna pravila i kako se ponašamo u prometu. Promatrali smo promjene u prirodi, naučili  hodati u koloni. Puno toga za prvi put.

Predstava je bila jako zanimljiva, sa jako puno zanimljivih lutaka, puno glazbe, raznih svjetlosnih efekata, puno smijeha. Baš ono što djeca vole. A što je najvažnije priča je puna divnih životnih poruka koje i mala djeca razumiju. U svakom slučaju , čista petica.

Nakon završene predstave otišli smo  u park Vruljica. To nam je idealno mjesto za odmor, igru i promatranje prirode u jesen.

U svakom slučaju jedan veoma zanimljiv i poučan dan za naše prvaše.

I njima jedno veliko BRAVO jer su bili više nego dobri i poslušni na našem malom izletu na poluotok.

Učiteljice  prvih  razreda!