Večer matematike među trećašima!

Autor: Milan Troskot, 9. 12. 2014.

I ove  godine  sa  nestrpljenjem  smo  čekali  4.prosinca 2014. Zašto  baš  taj  dan?

Jednostavno,  taj dan je Večer  matematike. To  je dan kada se u cijeloj Hrvatskoj u isto vrijeme održava  ta  matematička  zabava. Organizator je  Matematičko društvo Hrvatska.

Projekt je  podržalo jako puno škola u Hrvatskoj , pa tako i mi.

Kako  izgleda  ta  večer? To  je  zapravo ugodno  druženje roditelja i djece kroz matematičke igre. Materijale smo dobili od  Matematičkog društva tako da svi u Hrvatskoj imamo iste igre, naravno prilagođene  uzrastu  učenika.Odaziv učenika je jako veliki. Naša škola je prvi put počela sa tom organizacijom prošle  godine. Kada smo ove godine pitali učenike žele li i ove godine da to organiziramo oni su sa veseljem prihvatili naš prijedlog.

I  roditelji jako vole to druženje i uvijek  se  odazovu  u velikom  broju. Bilo  je zanimljivo gledati kako se  „prepiru“ mame i tate sa svojom djecom. A dogovor je bio da nema popuštanja u igri, nitko nikome. To su  zaista dva vrlo  kvalitetna sata provedena sa svojom djecom. Slijedeće godine biti ćemo  četvrtaši  i već se veselimo novim zadacima.

Na  kraju večeri svi  sudionici  dobili su  zahvalnice kao znak priznanja za sudjelovanje na Večeri matematike.

Naše sličice pogledajte OVDJE          Učiteljice trećih razreda