Sa županom u Zadarskoj županiji!

Autor: Vlatka Ignac, 11. 12. 2014.

Osvanuo nam je lijep  i sunčan dan, idealan za otići  na dogovoreni  posjet.Ovaj put  trećaši idu  u   posjet  u  Ured Zadarske  županije.

Zašto  baš tamo ? Pa  zato  jer u trećem  razredu učimo o  našoj  županiji pa je red  da posjetimo ured župana i da vidimo  što  njeni zaposlenici tamo rade. Već kod samog dogovora sa  gđom.Danijelom  Nižić  znali smo da će to biti  vrlo zanimljivo.

Stižemo u dogovoreno  vrijeme, na vratima nas čekaju  nasmijana lica županovih  pomoćnica. Vode  nas  u veliku  prostoriju, Vijećnicu , gdje su nam  pripremili mali  program.

Nakon što smo se  udobno  smjestili u salu je ušao zadarski  župan gosp. Stipe Zrilić.Vidno dobro raspoložen  djeci  se  predstavio i  kroz  kratku video  prezentaciju „proveo“ je učenike kroz  našu  županiju. Saznali  smo  mnogo novih  podataka koje do sada nismo znali.U razgovoru sa županom učenici su pokazali  zavidno znanje iz te cjeline. Nakon prezentacije učenici su  postavljali  županu  pitanja , a on im je vrlo strpljivo  odgovarao  na njih.Moramo pohvaliti i domaćice koje rade u zgradi županije. Pripremili su nam fritule i razne  sokove.To je bilo jako ugodno iznenađenje. I ne  samo to , svi predsjednici razreda dobili su zastavicu zadarske županije, a učiteljice krasnu knjigu o županiji. Svakako će nam biti od velike pomoći u radu. Napravili som nekoliko sličica sa tim  dragim ljudima, zahvalili se na krasnom dočeku i otišli. Kuda ? Ravno  u Muzej  antičkog  stakla gdje smo imali dogovoreni  posjet.

Ni  tamo nije bilo ništa manje zanimljivo. Mnogima je to bilo prvi put da su u tom muzeju tako da su bili oduševljeni  viđenim.Najzanimljivije im je bilo gledati radionicu napuhavanja stakla i izradu  staklenih  ukrasa. Sve napravljene ukrase pogledali  smo u suvenirnici  samog  muzeja.

I za kraj malo igre!Otišli  smo u Perivoj  kraljice Jelene, naše omiljeno mjesto za odmor  i dobar  pogled.

Ali, sve što je lijepo  kratko traje. Došlo je 12 sati i vrijeme za polazak.Odlazimo prema autobusu sretni i  zadovoljni.

Bio je to još  jedan  poučan dan za naše  trećaše!

Sličice  pogledajte OVDJE                           UČITELJICE TREĆIH RAZREDA