Košarkaški klub Zadar posjetio našu školu!

Autor: Milan Troskot, 3. 2. 2015.

Kakva je  to  sreća bila za naše  trećaše ! A kako  i  ne bi  bila   kada su  košarkaši Zadra

odlučili posjetiti baš njih, učenike trećih  razreda  naše  škole.

Dugo  se  se naši  učenici  pripremali tko će biti ta „petorka“ koja će  predstaviti svoj razred. Trebalo se  pokazati u najboljem sastavu. A što su spremili košarkaši KK Zadar i zašto su zapravo došli u našu školu ? Svi  znamo da je Zadar grad  košarke i da smo svi mi kako stariji tako i mlađi odrastali uz košarku i uz naš  klub . Odlazili smo na utakmice, navijali , veselili se našim uspjesima. Međutim u „moru“ drugih ponuda raznih sportova interes za košarku je malo „popustio“, što nije dobro za grad košarke.

Upravo zato treneri KK Zadar zajedno se nekoliko košarkaša htjeli su malo  zaigrati sa našim učenicima i možda im malo pokazati kakav je to sport.Interes kod učenika je bio velik, ali ipak je dogovoreno da sudjeluje „odabrana „ petorka.Bilo je jako veselo. Trener kk Zadar Alen Zrilić pokazao je učenicima osnovna pravila u košarci, od vođenja lopte do bacanja u koš. I ostali treneri zajedno sa košarkašima vježbali su  zajedno sa učenicima.

Atmosfera u našoj dvorani bila je baš kao na pravim košarkaškim utakmicama.

Nadamo se  da će bar netko od ovih učenika, zahvaljujući  hvalevrijednoj akciji  postati polaznik  Škole  KK Zadar.

I na samom kraju  svi učenici i učiteljice  dobili su po dvije ulaznice za utakmicu na Višnjiku.

Hvala  im  na tome!

A  mi, kao pravi  domaćini pripremili smo  domjenak u zbornici naše škole.

Djeličak atmosfere pogledajte ovdje!

Učiteljice  trećih  razreda!