ZAVRŠNA SVEČANOST NACIONALNOG KVIZA ZA POTICANJE ČITANJA

Autor: Irena Stojanov, 21. 11. 2016.

U Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu u utorak, 15. studenoga 2016., održana je završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja, koji se ove godine odvijao pod naslovom ČITAM STO NA SAT.

Na svečanosti je prisustvovala i učenica naše škole, Melita Begić uz pratnju knjižničarke Ane Bučić.

Program je započeo uz vesele zvukove glazbenog sastava Knjižnica grada Zagreba KGZ benda.  Okupljenu djecu, koja su u Knjižnicu stigla u pratnji knjižničara, profesora i roditelja u ime domaćina pozdravila je ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice Tatijana Petrić. U ime organizacijskog i programskog odbora Mjeseca hrvatske knjige posjetiteljima se obratila ravnateljica Knjižnica grada Zagreba Davorka Bastić. S obzirom na to da su u kvizu sudjelovali i učenici iz Subotice, mladim čitateljima se i obratila Bernardica Ivanković, ravnateljica Hrvatske čitaonice iz Subotice.

U prigodnom programu dramski umjetnici Robert Kurbaša i Doris Pinčić Rogoznica uprizorili su ulomak iz romana Ljeto za pamćenje Mire Gavrana u režiji Mladene Gavran.

S okupljenim mladim čitateljima i natjecateljima kviza družili su se pisci čije je knjige trebalo pročitati: Snježana Babić-Višnjić, autorica knjige Krugovi na vodi, Nena Lončar, autorica knjige Bio sam pas i opet sam, te Miro Gavran. Na završnoj svečanosti organizirano je i javno izvlačenje nagrada.

« Ožujak 2017 »