Posjetili smo zadarsko sanjkalište CVITUŠA !

Autor: Irena Stojanov, 1. 2. 2016.

Snijega ove godine malo ima, malo nema. Ali zato ga na sanjkalištu Cvituša uvijek ima, zahvaljujući topovima  koji stalno „izbacuju“ snijeg. Doduše umjetni, ali snijeg je snijeg. Naročito za nas četvrtaše koji smo već navikli da svake godine odemo jedan dan na snijeg.

Ove godine  nismo morali čekati pravi snijeg, jer su vrijedni stanovnici Lovinca, mjesta u Zadarskoj županiji, jedno naoko obično brdo  „pretvorili“ u sanjkalište.

Čim smo čuli za tu vijest odmah smo krenuli sa pripremama i za dva dana sve je bilo spremno.Roditelji su bez problema dali svoj pristanak  i dva vesela autobusa u petak ujutro krenula su na snježne padine. Put je trajao kratko, pedesetak minuta i već smo stigli.

Odmah smo pojurili jer je to ono  što smo jedva čekali. I ondaaaa, gore, dole, stotine puta naše su sanjke letjele na sve strane. Ali uvijek gdje treba, na sreću nitko nije odletio gdje ne treba tj. u neku rupu ili sl. Mi smo već vješti sanjkaši.

Ovaj put nismo ručali u restoranu, nego onako u prirodi, što je tko ponio od kuće. I to nije loše.

Vrijeme je bilo prekrasno, toplo i sunčano, rekli bi idealno. Sve što je lijepo kratko traje: Tako je i našoj  zabavi brzo došao kraj, ali i naše snage su bile pri kraju. Uvijek se  vratimo jako umorni, ali zadovoljni.

Bio je ovo još jedan, za nas nezaboravan izlet kakvih u ovih četiri  godine nije nedostajalo.

A sada smo već nestrpljivi jer slijedi škola u prirodi….. 4 dana. To će biti prava stvar!

Učiteljice  četvrtih  razreda!