> O školi

PODACI O UČENICIMA I RAZREDNIM ODJELIMA

Osnovna škola Bartula Kašića u svom sastavu ima:

Područnu Školu Bokanjac i tri područna odjela : Poljica , Žerava i Dračevac.

Škola ima ukupno 1128 učenika u 58 razrednih odjela.

Matična Škola radi u dvije smjene i nastavu u 47  razredna odjela pohađa 996 učenika - 447 učenika u 19 odjela razredne nastave i 544 učenika u 25 odjela prdmetne nastave.

U matičnoj je školi i poseban odjel - skupina za učenike s djelomičnom integracijom.

Područna škola Bokanjac  radi u 2 smjene i u 6 razrednih odjela nastavu pohađaju 96 učenika.

Područni odjeli Poljica, Žerava i Dračevac rade samo u jednoj smjeni.

Područni odjel Poljica - jedan kombinirani odjel prvog i trećeg razreda sa 10 učenika i jedan kombinirani odjel drugog i četvrtog razreda  sa 8 učenika.

Područni odjel Žerava - ima kombinirani razredni odjel sa 63učenika ( prvi, drugi i četvrti razred).

Područni odjel Dračevac - jedan kombinirani odjel prvog i drugog razreda sa 7 učenika i jedan kombinirani odjel trećeg i četvrtog razreda sa 7 učenika.

DJELATNICI:

U školi je ukupno 121 uposlenih djelatnika:

Ravnateljica škole je Katica Skukan.

Učitelji i stručni suradnici:

• 43 učitelja razredne nastave
  • 58 učitelja predmetne nastave
  •   5 stručnih suradnika - pedagog, psiholog, defktolog, knjižničar ( dva knjižničara na pola radnog vremena)

Administrativno i tehničko osoblje:

• Administrativno - tajnik, voditelj računovodstva, računovodstveni referent
  • Tehničko osoblje - 8 spremačica,   2 školska  majstora

MISIJA I VIZIJA

Obrazovanje nije punjenje vjedra, nego paljenje vatre.

W.B. Yeats

VRIJEDNOSTI

Nastojimo i vjerujemo da naši međusobni odnosi koje imamo s ostalim sudionicima odgojno - obrazovnog procesa (učitelji, roditelji, učenici, lokalna zajednica), odražavaju naša zajednička načela koja ocrtavaju osebujan identitet naše škole.

prijateljstvo

suradnja

poštivanje različitosti

međusobno poštivanje

solidarnost

iskustveno učenje

kreativnost

inovativnost

cjeloživotno učenje

VIZIJA

Vizija škole je odgoj i obrazovanje  sretnog, uspješnog i odgovornog učenika koji se razvija uz poticaj učitelja uz podršku svih ostalih dionika odgojno-obrazovnog procesa (roditelja, lokalne zajednice). Želimo školu kreativnog i poticajnog ozračja koja će koristiti suvremene metode rada u prirodnom okruženju kako bi učenike pripremili za sve životne izazove.

MISIJA

Želimo omogućiti svim sudionicima odgojno-obrazovnog procesa da se u školi osjećaju sigurno, zadovoljno i sretno. Želimo da naše okruženje bude poticaj za napredovanje i rad, a to se ostvaruje kroz obvezne i izborne predmete, brojne izvannastavne aktivnosti, učeničku zadrugu, sportsko društvo, uključivanjem u razne domaće i međunarodne projekte te njegovanjem nacionalnog identiteta ugradnjom sadržaja baštine u obrazovne sadržaje..

CILJ

Stjecanje trajnog i primjenjivog znanja kojeg će učenik koristiti u životu. Osposobiti učenika za rad rukama, cjeloživotno učenje i osobni razvoj.

• Omogućiti razvoj i napredovanje svakog učenika i učenice sukladno njihovim sposobnostima, te stjecanje osnovnih kompetencija potrebnih u daljnjem životu.
  • Razvijati kreativnost, inovativnost i poduzetnost.
  • Osposobiti učenike da znaju učiti i sami sebe poučavati.
  • Njegovati temeljne pedagoške vrijednosti..
  • Razvijati pobjednički duh, samopouzdanje, kritičko mišljenje, socijalne i komunikacijske vještine, međusobno pouzdanje i povjerenje u ozračju pozitivnog raspoloženja.
  • Nastojati iskoristiti sve dostupne izvanškolske resurse, materijalne i ljudske,  koji će doprinijeti kvaliteti odgojno–obrazovnog  i njegovim ishodima.
  • razvoj ekološke svijesti kod svih dionka odgojno-obrazovnog procesa
  • projektima i radom učeničke zadruge poboljšati kompetencije incijativnosti i poduzetnosti, financijske pismenosti u primarnom obrazovanju
  • osvješćivanje važnosti estetskog uređenja škole (interijera i eksterijera).
  • Rezultate i postignuća treba pratiti i kontrolirati transparentno i motivirajuće.
  • Punu pozornost posvetiti profesionalnom razvoju i napredovanju učitelja. Učiteljima omogućiti stjecanje i usavršavanje temeljnih učiteljskih kompetencija, te praćenje stručnih i znanstvenih dostignuća.
  • Temeljna filozofija zaposlenika-stalno se mijenjati i napredovati.
  • razvijanje partnerskih odnosa s roditeljima
  • prevencija i smanjenje postotka nasilja među djecom

Psihološki kutak
STRUČNI ISPITI

E-SAVJETOVALIŠTE

Dragi učenici i roditelji,

savjetujte se sa stručnim  suradnicama Škole

YES, I CAN

MASLAČAK

Pogledajte našu WEB stranicu!

MATEMATIČKI KLUB

Pogledajte našu WEB stranicu!

UDŽBENICI 2020./2021.