Slatki mirisi na Razrednoj nastavi !

Autor: Milan Troskot, 23. 10. 2014.

Baš takvi mirisi  širili su se po našoj školi 20.listopada, za Dan jabuka. Glavni „krivci“ su učenici trećih razreda koji su odlučili praviti kolače. I to ne bilo kakve, nego kolače sa jabukama. Svake  godine na različite načine obilježavamo taj , za nas važan datum.

Važan, jer  želimo svima reći koliko je jabuka zdrava i kako je sve možemo jesti.

Prije početka pravljenja kolača pogledali smo mali filmić o jabukama. Naučili smo kako se prave razne marmelade, sokovi, kolači…A onda nakon tog edukativnog djela , krenuo je nama najdraži dio.

Učionice su izgledale poput pravih slastičarnica. Dobro smo se opremili sa svim što je potrebno. Jabuke, kao glavni sastojak. Kore za motanje jabuka, ribež, cimet, šećer, limun.Ma baš sve što je potrebno za dobru savijaču. Oguliti koru sa jabuke mnogima nije bilo lako. Vidjelo se da to rade prvi put. Dogovorili smo se da to više neće raditi roditelji nego će sami guliti jabuku. Iako mnogi kažu da je zapravo najbolje jesti jabuku sa korom. To i mi mislimo, ali ipak za kolač mora   biti bez kore. A ni ribanje nije bilo mnogima lako. Bilo  kako bilo, savijače su uredno napravljene, posložene u velike plehove  i odnešene u pećnice na pečenje.

Trebalo je dočekati da kolači budu gotovi. Glad je postajala sve veća. Ali ipak, tko čeka, taj dočeka! Dobili smo poziv iz kuhinje da dođemo po kolače. Ali ni tada još nismo smjeli jesti. Moramo čekati da se ohladi! A  joj, kada će više ti kolači ?

I  napokon, spremni za jelo! Nismo  mogli vjerovati da smo napravili tako dobre slastice. Djeca su se čudila kako su sami to napravili.Njihovoj sreći nije bilo kraja.Mnogi su pojeli po nekoliko komada, što je dokaz da su kolači bili vrlo  ukusni. Nekoliko komada odnijeli smo spremačicama koje su nam pomogle u pečenju.

Mislimo da smo proveli jedan „super“ dan u školi. Naučiti praviti kolače nije mala stvar. Zar se u školi prave kolači?? Prave, prave, i te kako!

Slatke sličice pogledajte OVDJE !

Učiteljice  trećih   razreda!