Zadar čita 2018

Autor: Irena Stojanov, 23. 3. 2018.

U našoj školskoj knjižnici cijeli tjedan povodom manifestacije Zadar čita 2018. održane su kreativne radionice na temu pisma.

Tijekom  te manifestacije proveli smo  sljedeće radionice: Memori igrica na glagoljici te radionica Pišem ti pismo.

Radionica na glagoljici bila je osmišljena  kako bi djeci osnovnoškolskog uzrasta približili najstarije slavensko pismo te očuvali  našu kulturnu baštinu. Kroz ovu zabavnu, ali edukativnu radionicu djeca su putem memori igrice naučila prepoznati glagoljska slova. Djeca su združivala u par latinično i glagoljsko slovo.

Na radionici Pišem ti pismo učenici prvog razreda Osnovne škole Bartola Kašića pisali su pismo rukom što je danas skoro zaboravljen način pisanja uz sveprisutnu tehnologiju. Naučili su osnovna pravila pisanja i slanja (pravilno napisana adresa, naslovljeno pismo…). Izradili su unikatne kuverte i po želji ih ukrasili. Poslali su ih svojim vršnjacima u OŠ Galovac. Odgovorena pisma stigla su za nekoliko dana, a veselju prvašića nije bilo kraja jer su dobili svoje prvo pismo.

Pogledajte naša pisma nastala tijekom radionice te ovom prilikom zahvaljujemo OŠ Galovac na suradnji.

« Kolovoz 2018 »