Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

Završnica školske košarkaške lige

Autor: Milan Troskot, 16. 5. 2011.

Povodom završetka školske košarkaške lige donosimo intervju s prof. Zoranom Veselinovićem

ZAVRŠNICA KOŠARKAŠKE LIGE

Nedavno je završila košarkaška liga Zadarske županije učenika osnovnih škola. Prvo mjesto osvojila je OŠ Smiljevac, drugo mjesto OŠ Šimuna Kožičića Benje, a naša je škola rezultatom 49:45 pobjedila  POŠ Novu i osvojila izvrsno 3. mjesto. Profesor tjelesne i zdravstvene kulture i trener košarke u našoj školi, Zoran Veselinović ujedno je voditelj lige. Postavili smo mu nekoliko pitanja o završnici lige i samom projektu.

-  Tko je inicirao projekt ?

Projekt su zajednički inicirali ravnatelji osnovnih škola Zadarske županije, Ured za kulturu i šport grada Zadra i Zadarske županije.

-  Koja je Vaša uloga u tom projektu ?

Gore navedeni inicijatori su me izabrali za voditelja projekta iz razloga što sam dugogodišnji košarkaški djelatnik i delegat A-1 i NLB lige.

-  Koji je smisao i svrha projekta ?

Svrha projekta je sustavno uključivanje učenika  osnovnih škola u natjecanja kao i potreba da se mladi bave sportom, zavole sport i maknu se s ulice i u budućnost izbjegnu različite ovisnosti kao što su alkohol, pušenje, droga i sl.

-  Koliko je utakmica ove godine odigrano?

Ukupno je odigrano 54 utakmica.

-  Vaš komentar na završne utakmice, dodjelu i uspjeh naše ekipe.

Opći dojam svih medija i ljudi koji brinu o školstvu je da smo završnicu napravili vrhunski. Naša škola je napredovala od prošle školske godine kada smo osvojili 4. mjesto, a sada 3. mjesto, broncu.

-  Jeste li zadovoljni kako se sve realiziralo ?

Zadovoljan sam realiziranim, ali uvijek može bolje.

-  Koji je projekt u budućnosti – nove ideje.

Liga je zaživjela i ići će dalje. Možda u dvostrukom bodovnom sustavu.

-  Ima li što novo u projektu u odnosu na prošlu godinu?

Novo je to što su se uključile otočke škole OŠ Valentin Klarin Preko, otok Ugljan i OŠ Vladimir Nazor Neviđane, otok Pašman. Svaka od ovih škola ima prekrasnu dvoranu s tribinama za gledatelje. Smanjila se  razlika u kvaliteti gradskih škola pa nema više velike koš razlike u konačnom rezultatu utakmice.

Čestitam svim igračima, voditeljima ekipa i školama koji su pokazali potpunu zrelost i spremnost za ovo natjecanje.

Hvala Vam na razgovoru.

Igrači OŠ Bartula Kašića:

-Matej Klarić, Nikola Jerić, Filip Mileta, Dino Manojlović, Ivan Miočić, Mate Brdar, Marsel Mrkić, Josip Marcelić, Zvonimir Uzelac, Ivan Džapo, Jakov Bilać, Renato Benić, Matej Ljubičić, Filip Mijajleski, Andrija Miočić.

Pripremile:

Marta Petrić, Anamaria Mihatov i Iva-Karla Kovačević