Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

IZLET ZA PET

Autor: Milan Troskot, 14. 6. 2011.

Učenici 5.a i 5.b razreda s razrednicama Anom Lisica  i Slavkom Oštrić te učiteljicom vjeronauka Jolidom Klarić bili su na izletu na otoku Krapnju i u gradiću Primoštenu.

Na Krapnju smo čuli priču o spužvama, načinu vađenja spužvi iz mora u prošlim vremenima, načinu obrade, bijeljenju. Kupili smo i par komada za kupanje, čišćenje, isprobali „cipele“ u kojima su ronioci ulazili u more da bi bili teži, vidjeli tadašnju ronilačku opremu, zaštitne, mogli bismo reći „kacige“. Potražili smo i našeg rekordera u ronjenju na dah, Kristijana Curavića Kiku koji je rodom s Krapnja i imali smo sreću da je bio kući (i da ga pozna naša voditeljica puta) pa smo se svi redom  s njim fotografirali, neki su i opipali te mišiće, a s učiteljicama je i kavu popio. Doznali smo da sudjeluje 20- og ovog mjeseca u humanitarnoj akciji za čišćenje jadranskog podmorja koja će se održati u Zadru na Morskim orguljama. Bit će 24 sata pod morem. Svaka čast.

Nakon ugodnog boravka na Krapnju uputili smo se prema Primoštenu, putem čuli nešto o prošlosti tog gradića i kulturnim znamenitostima te poznatim vinogradima. Nakon ručka i razgledavanja Primoštena, najdraži dio izleta – kupanje. Uživali smo u brčkanju na plaži, sunčali se, loptali. Oko 17 sati krenuli smo prema Zadru i još se kratko zaustavili u Biogradu, prošetali rivom, počastili se sladoledom. Putem smo pjevali, pričali viceve i sretno stigli u Zadar. Izlet za 5!

Pripremila: Nora Paškov

Novinarska skupina