Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

BOGATSTVO RAZLIČITOSTI

Autor: Milan Troskot, 14. 6. 2011.

Dani izvannastavnih aktivnosti ove su se godine održavali i na otvorenom. Tema je bila BOGATSTVO RAZLIČITOSTI  i svaka se od devet osnovnih škola predstavila na Poluotoku u samoj gradskoj jezgri svojim prigodnim programom, učeničkim uradcima, aktivnostima.

Bio je užitak toga sunčanog jutra prošetati gradom i uživati u toj dječjoj kreativnosti.

Program naše škole odvijao se ispred crkve svete Stošije; zbor viših razreda  otvorio je program himnom Bartulu Kašiću, recitiralo se, pjevalo, čitali su se literarni radovi učenika četvrtih razreda, učenice viših razreda izvele u plesnu točku What a wonderful world i oduševile okupljene, maleni su izveli pjesmu Ribari i pobrali veliki pljesak. Englezi su nam izvrsno izveli scensku igru Princess Amalia, a u kratkom kvizu postavili nam i par pitanja. To je bilo jako zanimljivo. Čuli smo na i pjesme  Samo more nosin ja u duši, Maslina je neobrana i Kalelarga u izvedbi zbora viših razreda. Tijekom cijelog programa trećaši su u radionicama izrađivali sličice s morskim motivima, od školjkica, kamenčića, suhog cvijeća, različitog prirodnog materijala. Radove su izložili i  poklanjali. Sve je bilo nekako u morskom ozračju, učenici u mornarskim majicama i prepuno morskih motiva, likovnih radova četvrtaša.

Degustiralo se i ekstra djevičansko maslinovo ulje, proizvod iz maslinika naše škole, ulje višestruko nagrađivano zlatnom medaljom na tradicionalnoj Međunarodnoj manifestaciji maslinara Mediterana Maslina. Eko sekcija prezentirala je i čajeve, tinkture, različite pripravke od bilja i ukrase od lavande, kadulje i drugih aromatičnih biljaka. Likovnjaci su osmislili kompoziciju kojom su se predstavili na Forumu.

Nismo pojedinačno spominjali imena učenika i voditelja, ali svim sudionicima jedno veliko BRAVO na odličnoj prezentaciji koju je pohvalio i sam gradonačelnik Zvonimir Vrančić kad nas je obišao.

Novinarska skupina OŠ Bartula Kašića

Mentorica: Ana Lisica