Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

PRVACI U ŽUPANIJI

Autor: Milan Troskot, 23. 2. 2012.

Učenici naše škole postigli su prvo mjesto na Vjeronaučnoj olimpijadi za osnovce održanoj u 21. veljače u našoj školi.

Ovogodišnja Vjeronaučna olimpijada održana je u znaku važnog jubileja-  400. obljetnice Grkokatoličke crkve u Hrvatskoj.Sudjelovale su ekipe iz deset škola: Jurja Dalmatinca-  Pag, Sv. Filip i Jakov, Valentin Klarin- Preko, Braće Radić- Pridraga, Vladimira Nazora- Škabrnja te OŠ iz Zadra: Bartula Kašića, Petra Preradovića, Šimuna Kožičića Benje, Smiljevca i Šime Budinića.Učenicima je dobrodošlicu poželjela ravnateljice škole Vesna Stojanov koja je istaknula da je već veliki uspjeh to što su među deset natjecatelja na županijskoj razini, a podršku im je i uputio i predstojnik Katehetskog ureda Zadarske nadbiskupije mr. don Gašpar Dodić koji je vjeroučenicima poželio uspješan rad, druženje i natjecanje uz duh ljubavi i zajedništva.

Na poticaj vjeroučiteljice Jolide Klarć pripremio se i prigodan program. Pomogle su joj profesorice Ana Lisica i Meri Popović.

Učenici Josip Milković i Niko Mamut otpjevali su i odsvirali dvije duhovne pjesme Da te samo dotaknem i Na tvom dlanu. Učenik Tomislav Klarica izveo je monolog Ljiljane Slunjski: Intonacija. Sve je to vodila učenica Lea- Leticija Vukić.

Nakon programa dobrodošlice krenuo je pismeni dio ispita, tombola i Milijunak- usmeni dio ispita.

Naši su učenici zabljesnuli, postigli su uvjerljivo prvo mjesto.

Svi vjeroučenici dobili su priznanje i zahvalnicu kao uspomenu na sudjelovanje u natjecanju.

Najbolji učenici nagrađeni su izletom u Križevce, gdje je sjedište grkokatolika u Hrvatskoj. Natjecanje iz vjeronauka organizirala je Zadarska županija u suradnji s Nacionalnim katehetskim uredom, Katehetskim uredom Zadarske nadbiskupije i školama domaćinima susreta. Županijsko povjerenstvo natjecanja za osnovne škole činili su Ljiljana Elek, Marta Torić i don Gašpar Dodić. U Prosudbenom povjerenstvu bili su: Emilija Marić, Ana Kajić, Šime Lonić, Marijana Smolić, Sonja Špadić, s. Antonija Jurić i Marijana Dellavia, te voditeljica Stručnog županijskog vijeća za srednje škole s. Danijela Kovačević.

Još jednom BRAVO za našu ekipu koju čine:

• Dominik Nekić 7 b
  • Matea Livaić 7a
  • Vilma Matković 8a
  • Božena Zrilić 6b
  • Nina Kučina 5a
  • i njihovu vjeroučiteljicu i voditeljicu Jolidu Klarić!

Anamaria Mihatov

Novinarska skupina