Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

NOVO, NOVO, NOVO- DEBATNI KLUB

Autor: Milan Troskot, 14. 11. 2012.

U našoj školi ove godine možete debatirati. Prof. Slavka Oštrić u ovoj školskoj godini vodi Debatni klub. Prijaviti se mogu svi učenici, osobito sedmaši i osmaši.

Radionice su već krenule i to srijedom i petkom sedmi sat kad je škola ujutro, a utorkom i četvrtkom nulti sat kad je nastava popodne. Do sada su učenici raspravljali o javnim i privatnim školama, Facebooku, uniformi u školi, glazbi koju slušaju mladi…Klub potiče učenike na razmišljanje, iznošenje stava, argumentiranje, govor u javnosti…U učionici zna biti živo i zanimljivo. Ovo je prvi Debatni klub u jednoj osnovnoj školi u Zadarskoj županiji i nadamo se da će potaknuti i druge na osnivanje te izvannastavne aktivnosti. Bilo bi i  zgodno da se organiziraju takve rasprave, tj.radionice između učenika osnovnih škola, u kojima bi učenici debatirali na određenu temu predstavljajući svoju školu. Naučimo mlade razmišljati - glavni je cilj ove izvannastavne aktivnosti!

Svratili smo malo do njih i poslikali ih.

E to je rasprava!

Napisale: