Školske novine

Na www.bartulin.com možete pratiti nedavne aktivnosti naših školskih novinara....

Najnovije vijesti

FESTIVAL MATEMATIKE

Autor: Vlatka Ignac, 20. 5. 2013.

Ove godine 10.5. u Splitu održan je Festival matematike na kojem su se natjecali najbolji. Zadarski Centar izvrsnosti iz matematike poslao je četiri ekipe, a iz naše škole u jednoj od ekipa bila je učenica 6. razreda Laura Žuža.

Natjecanje je održano u hotelu Zagreb u Splitu. Festival matematike otvoreno je ekipno natjecanje u tri kategorije (OMEGA,OMIKRON I ALFA). Naša predstavnica sudjelovala je u grupi OMIKRON u kojoj mogu biti najviše dva učenika šestog razreda. Ekipe iz Zadra krenule su u 9 sati s parkirališta ispred Glazbene škole, a u 11:30 stigli su u Split. U 12:15 su počeli rješavati zadatke koji su, kako kaže Laura, bili srednje teški. Dok su članovi povjerenstva ispravljali zadatke, naša ekipa razgledavala je Split. Nakon šetnje gradom u 17 sati vratili su se pogledati rezultate i bili su zadovoljni jer od 33 grupe, Laurina je ekipa zauzela 11. mjesto, a ostale ekipe 3., 7. i 8. mjesto. Starija ekipa u kategoriji Omega dobila je i nagradu za osvojeno 3. mjesto! Nakon uzbudljivog posjeta Splitu kući su se vratili oko 20 sati.

Ponosni smo na naše matematičare!

Bravo za našu Lauru!

Napisala: Gloria Bojo