JAVNI NATJEČAJ DAVANJE U ZAKUP ŠKOLSKIH SPORTSKIH DVORANA

Tekst natječaja se nalazi u dokumentu privitku:

IZVANUČIONIČKA NASTAVA - OBAVIJEST

Iz tehničkih razloga  odgađa se sva planirana izvanučionička nastava ovoga tjedna ( 18.10 - 20.10.2017.) Nastava će se odvijati po ustaljenom rasporedu. Mole se roditelji i učenici za razumijevanje!

Izložba „ Andiamo al cinema !"

Autor: Vlatka Ignac, 19. 10. 2017. 10:22

Učenici osmog a i osmog b razreda koji uče talijanski jezik otvorili su svojom izložbom pod nazivom „Andiamo al cinema“ manifestaciju  Tjedan talijanskog jezika i kulture 2017. u prostorijama Zajednice Talijana Zadar. Po zadanoj temi o talijanskom filmu učenici su istražili o kinima u Zadru prije Drugog svjetskog rata. Izložili su o tome zanimljivu priču uz svoje radove . Njihova izložba medijski je bila popraćena i uz brojne pohvale iz  Zajednice Talijana Zadar pridružuje se i njihova nastavnica D.Kožul Car. Čestitke još jednom  mojim dragim učenicima!!

Centar izvrsnosti iz informatike

Autor: Vlatka Ignac, 11. 10. 2017. 08:49

Poziv

svim učenicama i učenicima osnovnih škola grada Zadra koji su zainteresirani za napredno učenje informatike da se prijave u Centar izvrsnosti iz informatike. Prijaviti se mogu svi učenici od 5.og do 8.og razreda osnovnih škola na području grada Zadra.

[više]

La gabbianella e il gatto

Autor: Vlatka Ignac, 9. 10. 2017. 13:53

Radionicu pod nazivom „ La gabbianella e il gatto“  održala je članica Zajednice Talijana Zadar gospođica Dora Kvarantan na poziv nastavnice Doris Kožul Car. Radionica je održana za učenike sedmih razreda.

Bartulin u novom ruhu

Autor: Vlatka Ignac, 6. 10. 2017. 20:39

Izašlo je, može se reći, peto izdanje web Bartulina, školskog novinarskog lista koji ove godine više sliči portalu, što nam je i bila namjera. Predstavljamo ovogodišnju novinarsku ekipu i poručujemo: Čitajte ga svakodnevno!

29.SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA REPUBLIKE HRVATSKE

Autor: Vlatka Ignac, 6. 10. 2017. 15:15

Naš Grad Zadar bio je domaćin smotre zadrugara od 3.- 6. listopada 2017. godine u prostoru Arsenala.Učenička zadruga Maraška također je bila dio tog hvale vrijednog događaja.

[više]

Pozdrav jeseni u Područnoj školi Žerava!

Autor: Vlatka Ignac, 27. 9. 2017. 14:25

Gdje ćeš  doživjeti bolji početak jeseni nego na selu !  I zato smo mi, učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama odlučili otići u našu Područnu školu u  Žeravi. I za nas i za njih to je bio veliki događaj.Nama veliki jer naši učenici nikada nisu  vidjeli tako malu školu sa devet učenika, a ni oni nisu odjednom imali u svojoj školi gotovo 100 učenika koliko je nas bilo.

"ZadarZaDar"

Autor: Vlatka Ignac, 31. 8. 2017. 11:51

Daroviti učenici su potencijalni nositelji razvoja svakog društva, no unatoč tome u školstvu su jedna od najzapostavljenijih ciljnih skupina. Nedostatak specijaliziranih didaktičkih sredstava, zastarjeli kurikulumi, nedovoljan učestalost individualnog pristupa i neadekvatni instrumentarij rane identifikacije uzrok su tome da se svega 20% darovitih učenika na vrijeme identificira.

Danas je u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana početna konferencija projekta  "ZadarZaDar" - Doživljajna pedagogija u prirodoslovnim predmetima za razvoj darovitih učenika - UP.03.2.2.02.0102, koji je u partnerstvu sa 4 osnovne škole – Zadarski otoci, Kruno Krstić, Š.K.Benja te Sv. Filip i Jakov, Sveučilištem u Zadru (Odjel za pedagogiju i Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelj) te Gradom Zadrom pokrenula Osnovna škola Bartula Kašića.

[više]

Nacionalna oznaka kvalitete za projekt 100. Dan škole od eTwinning podrške za RH.

Autor: Milan Troskot, 28. 8. 2017. 08:30

« Veljača 2017 »