Obavijest o dopunskom radu
dopunski rad 2017.docx

Obavijest o predmetnim ispitima
Predmetni ispiti obavijest.doc

Upis djece u prvi razred osnovne škole za Šk. g. 2017./18.

Poštovani roditelji,

ovdje možete pročitati sve informacije vezano za predupis djece u prvi razred osnovne škole u šk. g. 2017./18.

NOVA OBAVIJEST O UPISU!

OBAVIJEST O PODJELI SVJEDODŽBI

30.06.2017.  podjela svjedodžbi učenicima 1.-7.razreda

- Mš 8.00 smjena putnika

- Mš 10.00 smjena neputnika

- Pš Bok. 8.00h - 2.ab, 9.00h-1.ab, 10.00h-3.ab, 4.

- PŠ Polj., Drač., Žer. – 8.00h

5.07.2017.  U 10 .00 SATI SVEČANA PODJELA SVJEDOŽBI ZA UČENIKE OSMIH RAZREDA U HOLU ŠKOLE

ZBOGOM UČITELJU, PRIJATELJU I KOLEGA

29.05.2017. 16:45
Flip&Movie FESTIVAL

Dvostruka zahvala

Autor: Vlatka Ignac, 28. 10. 2016.

(Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha)

Svake godine u mjesecu listopadu različitim svečanostima i manifestacijama uz blagoslov, molitvu i simbolično blagovanje zahvaljujemo na svim plodovima, radostima, uspjesima, i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.Tako smo i ove godine,već tradicionalno, u našoj školi 20.listopada svečano proslavili Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha. Učinili smo to s čak dvije svečane priredbe (u jutarnjoj i u popodnevnoj smjeni) u školskom holu. Učenici su donijeli različite proizvode pripravljene vrijednim rukama svojih mama, tata, baka, teta kao i plodove zemlje. Sve doneseno našlo je svoje mjesto na unaprijed pripremljenim stolovima u holu naše škole. Svečane priredbe uveličao je svojom prisutnošću župnik župe Uznesenja BDM na Belafuži don Dario Tičić koji je na kraju blagoslovio prinesene darove ali i sve nas okupljene.

U jutarnjoj(neputničkoj) smjeni na svečanosti su sudjelovali vjeroučenici razredne nastave- prvih i trećih razreda, drugi razred (produženi boravak) te učenici 7.b i 8.a razreda iz predmetne nastave. Svečanost je započela kako i dolikuje pjesmom Silan Bog koju su izveli učenici 3.a razreda. Uslijedile su recitacije o kruhu (Najdraži miris, Blago danu, Kruh i Kruh je fora) koje su sami napisali i izveli učenici 3.a i 3.c razreda (Vita Ž.,Vita V.,Donatella, Anđela, Lara, Nikola, Šimun, Ela, Nela, Marija, Paula, Marina, Ana i Antea). Svi prisutni su zajedničkim snagama otpjevali pjesme Kruh i Prinosimo kruh. Kroz program su nas provele,uz poticajne  prigodne misli, vjeroučenice 8.a razreda Martina, Mirta, Petra i Nikita. Nakon blagoslova svi zajedno smo radosno blagovali, te dijeleći hranu produbljivali zajedništvo i prijateljstvo.

U popodnevnoj smjeni u svečanoj priredbi sudjelovali su vjeroučenici drugih i četvrtih razreda, te vjeroučenici petih i šestih razreda koji su članovi eko grupe.U programu su sudjelovale vjeroučenice 7. razreda Emili Matanović i Nola Durut koje su nam krasnoslovile stihove pjesmica: Pred Gospodinom i Nađeni Bog, a pripremila ih je prof. Meri Popović.Zatim su nam pjevali članovi Malog zbora pod vodstvom učiteljice Marije Letinić pjesme: Tisuću zrnaca skupa i Kruh. Vjeročenici 2.d razreda pjevali su pjesmice: Preplašenim srcima, Prinosimo kruh i Hosana. Vjeroučenice 2. c razreda koje je pripremila učiteljica Ljilja Miletić recitirale su nam o kruhu. Kroz program vodila nas je vjeroučenica Rahela Gaćina. Na završetku don Dario Tičić obratio nam se prigodnim riječima o važnosti zemlje koja nas hrani, blagoslovio je kruh i plodove zemlje i čovjekovih ruku. Okupljeni oko hrane nastavili smo zajedništvo i prijateljstvo.

Komad kruha u mojoj ruci

Meni darovan

Da živim

Da ljubim

Da hrana budem za druge

fotogalerija

SNIVON O DOBROTI

Naša pjesnikinja Darija

Zadnjeg dana nastave zahvaljujući učiteljima Ani Lisici (Darijinoj mentorici) i Dinku Marinu  tiskana je u nakladi izdavačke kuće Alfa prva zbirka pjesama učenice Darije Perić Snivon  o dobroti. Zbirka sadrži Darijne pjesme pisane na čakavštini, ali i na književnom jeziku.  Promocija spomenute knjige planira se u mjesecu listopadu 2016. godine za Dan učitelja.  Darija će o svom stvaralaštvu govoriti u emisiji Radiolino, urednice Vesne Matešić, 10.  rujna 2016. u 9 sati.

« Lipanj 2017 »