Autor: Vlatka Ignac, 27. 9. 2017.

Gdje ćeš  doživjeti bolji početak jeseni nego na selu !  I zato smo mi, učenici drugih razreda sa svojim učiteljicama odlučili otići u našu Područnu školu u  Žeravi. I za nas i za njih to je bio veliki događaj.Nama veliki jer naši učenici nikada nisu  vidjeli tako malu školu sa devet učenika, a ni oni nisu odjednom imali u svojoj školi gotovo 100 učenika koliko je nas bilo.

U dogovoru sa njihovom učiteljicom Kristinom Pešut do u detalje dogovorili smo posjet školi  i  zajedničko  druženje taj dan. Osvanuo je divan sunčan dan, stvoren za izlete.S nama je bio i naš vozač Dragan, jer kako bi inače stigli do Žerave.

Odmah po dolasku na vratima nas je dočekala učiteljica Kristina i uvela nas u svoju učionicu gdje su nas dočekala vesela lica njezinih učenika. Atmosfera u školi je jako topla, ugodna i vidi se da se tu radi sa puno ljubavi. Djeca su nam , kao pravi domaćini pripremili mali program dobrodošlice.

Sunčani dan zvao nas je da  idemo vani, na igralište, u vinograde, voćnjake……sve što smo planirali.

Veselju nije bilo kraja. Malo smo se poigrali i nakon toga  smo krenuli u obilazak sela.

Najviše nas je zanimalo kako izgleda vinograd i je li berba već počela. Tako nas je učiteljica Kristina odvela u obližnji vinograd u kojemu je grožđe već bilo pobrano.Bilo je  tu i koka, ovaca……prava seoska idila.

Posjetili smo i Uljaru Robi i vidjeli kako se pripremaju za berbu i meljenje maslina koje slijedi odmah nakon berbe grožđa.Svako doba godine na selu nosi određenu vrstu radova u polju.

Sve je bilo jako zanimljivo i za većinu učenika nešto novo.

Nakon šetnje ostavili smo još vremena i za učenje, tj. trebalo je zapisati što smo sve taj dan vidjeli.

Na selu smo dobili nekoliko ideja kako osmisliti sat likovnog. Hrpa bundeva bila je inspiracija za nove izazove na satu likovnog. Naš vozač Dragan potrudio se da nam odabere najbolju bundevu u Žeravi.

U smijehu, veselju i novim iskustvima prošlo je naše druženje sa učenicima u Žeravi.